tu jesteś: główna / wdrozenie_systemu_erp

Wdrożenie systemu ERP


Jeśli chodzi o wdrażanie systemu ERP to jest to temat raczej problematyczny, bo jak dokonać wyboru, jeśli ofert na rynku jest naprawdę wiele, a niemal każdy producent gwarantuje wysoką jakość swojego systemu? Problemem staje się również przygotowanie do wdrożenia i prowadzenie projektów. Niestety, ciężko stworzyć i prowadzić nowoczesną firmę bez systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie, więc trzeba te trudności pokonać. Udane wdrożenie systemu pozwala lepiej obsługiwać klientów, osiągać dobre wyniki czy lepiej gospodarować zasobami. Natomiast nieudany projekt to strata czasu, pieniędzy i strata możliwości rozwoju.

Na początku trzeba się zastanowić przede wszystkim nad tym, jaki proces chcemy wzmocnić. Inaczej podchodzi się do ERP, inaczej do CRM, a jeszcze inaczej do EDM. Cała specyfika wdrożenia zależy również od branży.

Wdrożenie systemu ERP nie jest łatwe, niezwykle dużo czasu pochłania już samo planowanie i konsultowanie. Etap przygotowawczy może zająć nawet rok. Zmianie musi ulec organizacja pracy i sam jej zakres. Istotne, by pracownicy czynnie brali udział z zachodzących zmianach i poznawali system od początku.

Przy wdrażaniu systemu warto zastanowić się nad pewnym rozwiązaniem. Firmy mogą bowiem bez problemu korzystać z firm konsultingowych czy też z dostawców ERP. Przy wdrażaniu systemu ERP można wyróżnić trzy rodzaje usług: consulting, dostosowanie oraz obsługa techniczna. Pierwsza obejmuje usługi doradcze związane z początkowymi etapami wdrażania systemu. Druga przewiduje dostosowywanie za pomocą rozszerzenia możliwości systemu lub jego zmiany dzięki interfejsom. Trzecia to typowa obsługa techniczna, a więc wsparcie i utrzymanie systemów, udzielanie pomocy i przeprowadzanie napraw.

Polityka Prywatnosci | Wdrożenie systemu ERP